Liebherr CP 3813

SN-T
Prevedenie
kombinované

• , zakúpené v DOMOSS

• Perfektna ticha chladnicka s absolutne variabilnym vnutrom, ma kolieska a kvalitne lakovanie (skoro nevidno ako mi ju prepravca dotlkol)

Odporucam vzhladom na spracovanie

Klimatická trieda
SN-T
Prevedenie
kombinované

voľne stojaca kombinovaná chladnička • objem chladničky 233 litrov a mrazničky 91 litrov • energetická trieda A+++ • LED osvetlenie • výška 201 cm • hlučnosť max 38 dB • VarioSpace • Smart Frost • automatické odmrazovanie chladiacej časti Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

• Po 3 rokoch maximálna spokojnosť.
    • Jeden krát za rok treba prečistiť odtokovú a pretlakovú hadičku na zadnej strane,lebo sa ťažšie otvárajú dvere pri opätovnom otvorení v krátkom čase.

Chladnička si plní svoju funkciu bez toho aby sme jej venovali zvýšenú pozornosť.

• , zakúpené v DOMOSS

Odporucam vzhladom na spracovanie

• kvalita materiálov a konštrukcie
    • pekná dizajnovo
    • vonkajšie rúčky s pákovým mechanizmom pre ľahké otvorenie
    • špičkovo nízka spotreba
    • výborné izolácie a odolnosť pri výpadku elektriny
    • výborné rozloženie políc a dverných priečinkov chladničky
    • ventilátor na rovnomerné chladenie vôbec nepočuť
    • praktické zabudované horné aj dolné úchyty na prenos
    • štandardne tichá
    • TOP značka
    • za tie peniaze by mohol byť alarm otvorených dverí, detail.

Zvolil som túto značku práve pre jej top kvalitu na trhu. Lepšie materiály napr. trubiek s chladivom (svedčí o tom rýchlosť a množstvo kg zmrazenia), sú hrubšie, nie hliníkové tenkostenné, neprasknú, ... ďalej kvalita izolácie - veľká výdrž pri výpadku el. energie a samotná spotreba (nemusí tak často zapínať lebo vďaka izolácii sa tak rýchlo nestráca chlad do okolia), ...
    Pre nás sa oplatilo investovať aj viac, nakoľko sme mali 12 rokov starú 2m vysokú kombinovanú chladničku s príšernou spotrebou triedy D s dennou spotrebou 1,55kWh, ročnou teda cca 550kW ! Táto má dennú spotrebu 0,422kW, ročne teda perfektných 154kW a budeme tak šetriť cca 40€ ročne na elektrine (ak som to vypočítal dobre :-)
    Verím, že pri tejto deklarovanej kvalite chladnička vydrží opäť aspoň 10 rokov, keď obyčajné staré ARDO fungovalo 12r. Ak vydrží, budem maximálne spokojný a 400€ z ceny ušetrím len vďaka úspore energie. Zvyšných 360 je už klasická cena chladničky nižšej triedy.
    Keby som však menil chladničku z nižšou spotrebou ako sme mali a mal by som šetriť len 10-20€ ročne, zvažoval by som dlhšie, či investovať do chladničky toľko veľa. Prechod z D triedy na A+++ je ale na spotrebe citeľný, jednoznačne sa oplatí priplatiť si za kvalitu. Najbližších 10 rokov nemusím riešiť nižšiu spotrebu, mám ju "predplatenú".

• Tichý chod(o málo viac než notebook)
    • Variabilné polohy políc
    • Možnosť odloženia zásuviek aj prepážok z mrazničky(možnosť vložiť aj vyššiu tortu
    • Mechanizmus na ľahké otváranie dverí
    • Po mesiaci používania žiadna námraza
    • Nieje zvukový alarm otvorených dverí chladničky(je len na mrazničku pri poklese teploty)

Spokojnosť s chladničkou, výborné chladenie aj pri častejšom otváraní(zmrazovacia kapacita 12kg za 24hod)